• تاثیر شکرگزاری به درگاه خدا
    از مسائلی که فرهنگ اسلامی بر آن تأکید کرده و در قرآن و روایات به عنوان خصلتی ارزنده و نیک برای انسان‌ها بیان شده شکرگزاری و سپاس از بابت نعمت‌های الهی است.
  • کدام طمع برای مؤمن زشت است؟
    حرص صفتی نفسانی است که انسان را به گرد آوردن آنچه بدان نیاز ندارد بر می‌انگیزد، بی آن که به حدّ و مقدار معیّنی اکتفا کند.
  • نام و وظایف ۱۷ فرشته
    در نظام هستی بی‌نهایت فرشته وجود دارد که نه نامی از آنها ذکر شده و نه کسی را یارای شمارش آنها است؛ چراکه براساس روایات با هر قطره‌ بارانی که از آسمان فرو می‌ریزد فرشته‌ای پایین می‌آید تا آن‌را در جایی که خداوند به او دستور داده قرار دهد۱".

مصاحبه با خبرگزاری فارس

زمان دریافت خبر : سه شنبه 06 آبان 1393 ساعت 1:27

 

فتح الله بابایی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به پخت حلوای نذری اظهار داشت: پخت این حلوا از 20 سال گذشته آغاز شده که ابتدا به صورت خانوادگی و اکنون به صورت هیئتی است. وی با بیان اینکه پخت حلوای نذری از روز یکشنبه و دو شنبه هفته آینده برابر با هشتم و نهم محرم سال جاری آغاز می شود، تصریح کرد: حلوای نذری پخته شده روز سه شنبه هم زمان با عاشورای حسینی بین عزاداران و عموم مردم توزیع می شود. این مسئول با اشاره به اینکه پخت حلوای نذری به صورت هیئتی انجام می شود، خاطرنشان کرد: اعضای هیئ ...

فتح الله بابایی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به پخت حلوای نذری اظهار داشت: پخت این حلوا از 20 سال گذشته آغاز شده که ابتدا به صورت خانوادگی و اکنون به صورت هیئتی است.
وی با بیان اینکه پخت حلوای نذری از روز یکشنبه و دو شنبه هفته آینده برابر با هشتم و نهم محرم سال جاری آغاز می شود، تصریح کرد: حلوای نذری پخته شده روز سه شنبه هم زمان با عاشورای حسینی بین عزاداران و عموم مردم توزیع می شود.
این مسئول با اشاره به اینکه پخت حلوای نذری به صورت هیئتی انجام می شود، خاطرنشان کرد: اعضای هیئت حدود 300 نفر هستند که افراد دیگر از داخل و خارج زنجان در پخت این حلوا کمک می کنند.
مسئول هیئت چهارده معصوم صنعت چاپ استان زنجان با اشاره به اینکه حجم حلوای نذری در سال گذشته بین 5 تا 6 تن بود، گفت: حجم حلوا در سال جاری به 8 تن می رسد.
بابایی با اشاره به اینکه هدف از پخت حلوای نذری فقط امام حسین (ع) است، بیان داشت: تمامی مراحل پخت این حلوا همراه با ذکر صلوات و فریاد یا حسین است.