• تاثیر شکرگزاری به درگاه خدا
    از مسائلی که فرهنگ اسلامی بر آن تأکید کرده و در قرآن و روایات به عنوان خصلتی ارزنده و نیک برای انسان‌ها بیان شده شکرگزاری و سپاس از بابت نعمت‌های الهی است.
  • کدام طمع برای مؤمن زشت است؟
    حرص صفتی نفسانی است که انسان را به گرد آوردن آنچه بدان نیاز ندارد بر می‌انگیزد، بی آن که به حدّ و مقدار معیّنی اکتفا کند.
  • نام و وظایف ۱۷ فرشته
    در نظام هستی بی‌نهایت فرشته وجود دارد که نه نامی از آنها ذکر شده و نه کسی را یارای شمارش آنها است؛ چراکه براساس روایات با هر قطره‌ بارانی که از آسمان فرو می‌ریزد فرشته‌ای پایین می‌آید تا آن‌را در جایی که خداوند به او دستور داده قرار دهد۱".

طبخ اوماج حلوای ۱۴ تنی در زنجان آغاز می‌شود

مسئول هیئت چهارده معصوم (ع) صنعت چاپ زنجان گفت: مراسم تهیه اوماج حلوای چهارده تنی زنجان از نهم مهرماه آغاز می‌شود.

فتح اله بابایی مسئول هیئت چهارده معصوم (ع) صنعت چاپ زنجان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از زنجان اظهار کرد: فرا رسیدن ماه محرم فرصتی است تا دلدادگان حسینی هر یک به نوعی ارادت خود را به سید و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ابراز کنند که در این میان پخت و توزیع نذری نیز جایگاه خاصی از گذشته‌های دور در بین عزاداران داشته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اجرایی در زنجان به مناسبت ماه محرم، پخت حلوای نذری توسط هیأت چهارده معصوم صنعت چاپ زنجان است، گفت: هر سال این مراسم همزمان با عاشورای حسینی برگزار می‌شود که انجام مقدمات کار و تیه اوماج این حلوا از فردا جمعه نهم مهر ماه آغاز می‌شود .

بابایی با بیان اینکه حلوای نذری به مناسبت روز عاشورا توسط هیئت چهارده معصوم صنعت چاپ زنجان از ۲۱ سال گذشته آغاز شده است، اضافه کرد: پخت حلوا از میزان بسیار کم آغاز شده و امسال ۱۴ تن حلوا در زنجان پخته می‌شود.

مسئول هیئت چهارده معصوم (ع) صنعت چاپ زنجان با اشاره به اینکه امسال نیز مطابق سنوات گذشته مراسم باشکوه و بی‌نظیر احسان و پخت حلوا به مناسبت عاشورای حسینی قبل از روز عاشورا انجام خواهد شد، تصریح کرد: توزیع حلوا نیز همزمان با روز عاشورا انجام خواهد شد.

بابایی با اشاره به معرفی این فعالیت در سالهای گذشته گفت: امسال مهمانانی از استان‌های همجوار برای حضور در این مراسم اعلام آمادگی کرده‌اند و شهروندان نیز می‌توانند برای شرکت در این مراسم به محل هیئت واقع در دروازه ارک ابتدای جاده همایون کوچه خادم مراجعه کنند.

یادآور می‌شود حلوای اوماج نوعی از حلوای محلی است که بسیار خوش‌طعم بوده و تهیه آن دارای دستورالعمل خاصی است.